Tekstil Yağları

TERBİYE İŞLETMELERİ
Kasar/Boya/Baskı/Apre/Kurutma/Fikse Makinaları

KURUTMA VE FİKSE GRUBU MAKİNALARININ ZİNCİRLERİ
Ramöz palet zinciri ve kızakları,Turbang iç zincirleri SEKOREX D 26/4/SEKOREX PMO 300 Bantlı kurutucu zincirleri ve Sanfor makineleri zincirleri ve İşletmedeki tüm yüksek sıcaklığa maruz zincir dişli ve kızak sistemleri ERACHAİN HT 260/SEKOREX D 320/SEKOREX D 220
Toz tutmayan özel sentetik zincir spreyi(benzer kullanım noktaları için) SEKOREX KETTEN SPRAY
AÇIKLAMALAR: Yukarıda önerilen tüm ürünler sentetik bazlı yüksek sıcaklık zincir yağlarıdır.Baz yağı ve katkı paketlerine göre performansları farklılık gösterir.Bu yağların yüksek sıcaklıklarda buharlaşma oranı çok düşük olup artık bırakmazlar,zincir üzerinde tutunma efektleri çok yüksektir.

ÖN TERBİYE VE BUHARLAMA MAKİNALARININ ZİNCİRLERİ
Buharlama makinaları iç zincirleri,yıkama ve boyama makinaları,kontinü kasar sistemleri ile işletmedeki tüm yüksek sıcaklık,su,nem, kimyasal ve buhar etkisinde kalan zincirlerin yağlanması(250 C ye kadar) SEKOREX D 4600/SEKOREX D 1500 SEKOREX D 26/4/SEKOREX D 320 Su nem ve kimyasalların etkilediği zincirler (+80 C ye kadar) SEKOREX T 4600/SEKOREX T 500
AÇIKLAMALAR: Bu noktalarda zincirleri bağlamak için yüksek sıcaklığın yanı sıra diğer çevresel şartları da(su,kimyasal ve buhar)karşılayabilecek daha özel yapıda ürünlerin kullanılması gerekmektedir.Yukarıdaki ürünler bu şartları karşılayıp ideal yağlama yapmaktadırlar.

RAMÖZ MAKİNALARI RULMANLI TİP ZİNCİRLERİ
Rulmanlı tip palet zinciri olan tüm ramözler (monforts,bruckner,kranz ve Uzak Doğu menşeyli bazı ramöz markaları)
PEGASUS KD 460 ERAGREASE FP 500/2
AÇIKLAMALAR: PTFE+PFPE(Alkoksiflor) baz yağı ile üretilmiş çok yüksek performanslı sürekli sıcaklığa maruz noktaların çok uzun periyotlu yağlanması için üretilmiş greslerdir.Yağlama periyodu 8000 saatin üzerindedir.

RAMÖZ EN AÇMA MİLLERİ
En açma millerinde sprey yağlama=Yüksek sıcaklık altında toz tutmadan kuru yağlama yapabilen MoS2 li özel sonsuz vida en açma milli spreyidir.
ALADIN 21
En açma millerinde gres ile yağlama=Yağlama periyodu sprey yağlama tipinden 4 kat daha uzun olan özel P:T:F:E: kalınlaştırıcı grestir.
PEGASUSKD 460/ERAGREASE FS 0-300 ERAGREASE FP 500/2 YÜKSEK SICAKLIKLARA MARUZ GRESLİ YAĞLAMA NOKTALARI
Terbiye işletmelerindeki tüm fan motor rulmanları,fan yatakları ve direkt yüksek sıcaklık gören,yüksek devir ve ağır yüklerin olduğu tüm makinaların gresli yağlama noktaları.
PEGASUS KLE 2/ERAGREASE PM 2 ERAGREASE PS/HT-2/ALCUDIA 461 S
AÇIKLAMALAR: Bugresler öncelikle ağır şartlarda ve yüksek sıcaklık altında devirli çalışan elektrik motorları ve fan sistemleri için kesin çözüm olarak önerilmiştir.Ayrıca terbiye işletmelerinde genel anlamda yüksek sıcaklık ve uzun ömür gresi olarak da kullanılabilir.
ÖRNEK: Tekrar yağlama yapılamayan kapalı tip elektrik motor rulmanlarında ALCUDIA 461 S,PEGASUS KLE 2 ve ERAGREASE PS HT 2 özellikle tavsiye edilir.

SU,KİMYASAL,BUHAR VE NEME NARUZ GRESLİ YAĞLAMA NOKTALARI
Kontinü kasar makinaları,yıkama makinaları,merserize makinaları,boyama makinaları,pompa rulmanları ve işletmede su,nem,buhar ve seyreltik kimyasala maruz tüm rulman yataklar.
ERAGREASE BM 222/ERAGREASE BM 462 ERAGREASE CM 222/ERAGREASE CM-EH2 BARİPLEX
AÇIKLAMALAR:Terbiye işletmelerinde özellikle yağlanmayı negatif anlamda etkileyen unsurlardan birisi yaş prosestir.Bu tür noktalarda suya ve kimyasallara dayanımı diğer greslerden daha üstün olan,özellikle ağır yüklere dayanabilen bir gresin kullanılması gereklidir.Bu ürünler yataklardaki sızdırmazlık da problemler yaşansa dahi yatağa giren suyun ve kimyasalların verecaği zararları tamamen önler. Bu ürünlerin tümü buhara da dayanıklıdır.